środa, 6 grudnia 2017

Kurs na poinsecję z papieru czerpanego

Dziś w ramach Mikołajkowej inspiracji zapraszam na kurs na  gwiazdę betlejemską z papieru czerpanego. Wykonanie jej jest proste i szybkie, a kwiatek wychodzi bardzo efektowny. 

Używam do jej wykonania papieru czerpanego tłoczonego o gramaturze 150 gsm i wykrojnika z Craft passion. Ten zestaw wykrojników rewelacyjnie wycina i bardzo łatwo wyjąć z wykrojnika wycięty element. Składa się z 4 wykrojników o różnej wielkości, ale używam zazwyczaj trzech - większych jak chcę dużą poinsecję, lub trzech mniejszych jak mniejszą.


Po wycięciu kształtów w odpowiedniej ilości zaczynam je kształtować na sucho, używając jako miękkiej podkładki grubego wykrojnika z pianką (ale może to być kawałek karimaty, miękka podkładka pod myszkę itp.) i narzędzi do tworzenia kwiatów. Najpierw wyginam wszystkie płatki w łódeczkę. 


Nastepnie przekładam kwiatki na drugą stronę i naciskam środek kwiatka. Sklejam trzy kwiatki ze sobą tak układając, aby płatki nie pokrywały się ze sobą. 

Po złożeniu kwiatka dociskam narzędziem kulkowym środek.

Czas na pręciki. Nie mam złotych, ale będę je malować, więc biorę kolor dowolny. Do przewlekania pręcików używam drucika od kwiatków zgiętego na pół. 

Czas na malowanie. Można oczywiście użyć dowolnej złotej farby lub pasty woskowej (tu ostrożnie, bo są dość gęste).
Ja wybrałam pastę z zestawu do nadawania efektu patyny Finnabair (można ją kupić także osobno, ale w dużym opakowaniu). Podobał mi się jej ciepły kolor starego złota - bardzo pasuje do klimatów świątecznych :) 


Najpierw maluję pręciki - są trochę wysunięte, aby było łatwiej dokładnie pokryć je farbą. 


Można także maznąć płatki

 Na koniec wsuwam pręciki w kwiatek na odpowiednią głębokość i podklejam płatki i sznureczek od pręcików klejem. 
 

I koniec, tak prezentują się skończone poinsecje ...
... a tak na kartce ;)
Mam nadzieję, że kurs się Wam podoba i przyda :) jak go wykorzystacie zapraszam do podzielenia się efektami w komentarzach - chętnie Was odwiedzimy :)Materiały

AltairArt - Festive Bells - bloczek 15x15 cm Papier czerpany tłoczony czerwony A4, 150 gsm, 10 arkuszy Komplet wykrojników kwiaty - gwiazda betlejemska Klej Magic z aplikatorem Metalowe narzędzia do formowania kwiatów Pręciki na sznureczku, łososiowe, ok. 200 sztuk.  Craft baza na kartkę, 15x15cm, 20 sztuk Pasty strukturalne - Efekt Patyny Taśma dwustronna piankowa dystansowa 1,6 mm/9 mm//25 m  Papier brokatowy złoty 24 cm x 17 cm  Bombki i gwiazdeczki na koralikach
1 komentarz:

Bardzo dziękujemy za każdy komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...