wtorek, 17 listopada 2015

Wyzwanie #11 - przypominajka Clean and Simple - tekturkowy tutorial

Cały czas trwa nasze wyzwanie w stylu Clean and Simple i z tej okazji przygotowałam prostą kartkę i krótki tutorial. 

Często mamy do czynienia z tekturkami, które mają dużą powierzchnię gładką, bez graweru czy innego wzoru. Czasem pasuje nam taka do koncepcji pracy...a czasem nie ;)
Taką tekturkę wtedy można, a nawet należy przyozdobić. Jest na to wiele metod. Można pomalować, nastęmplować coś. Moja metoda wywodzi się z techniki decoupage, ale jest znacznie uproszczona. To samo można zrobić używając specjalistycznych klejów i lakierów do decoupage, ale można też z powodzeniem użyć materiałów, które ma każda scraperka :)

W moim przypadku potrzebne będą: 
Tekturka (u mnie jest to ta choinka), 
i nożyczki do precyzyjnego cięcia.

Serwetki do decoupage są zazwyczaj trójwarstwowe, więc należy oddzielić zewnętrzną, zadrukowaną warstwę - ta będzie nam potrzebna. 

Następnie smakujemy klejem magic (może być inny klej introligatorski, a także gel medium) całą tekturkę cienką, równą warstwą i przyklejamy serwetkę ostrożnie, dbając, aby się nie pozaginała ani nie podarła - raczej uklepujmy niż wygładzajmy.

Kiedy klej wyschnie nadal bardzo delikatnie odcinamy zbędne kawałki serwetki. Można używać także nożyka do tapet.

Na tym etapie można potuszować.

Następnie dość sztywnym pędzelkiem nakładamy gel medium, które zabezpieczy nam powierzchnię, warstwa powinna być cienka. Robimy to bardzo delikatnie, bo serwetkę łatwo uszkodzić. Pędzelkiem także przyklepujemy odstające kawałki serwetki w trudno dostępnych miejscach, których nie udało nam się odciąć.

I oto gotowa choinka na kartce podklejona taśmą dystansową. :)Kartka powstała z papierów AltairArt Night&Day - Jungle/Meadow i Studio75 Magiczny czas 01, na bazie z papieru kraft. Sznurek to ten od Marthy Stewart, a napis Wesołych świąt to ta tekturka z TricksArt.

Zapraszam do wzięcia udziału w naszym wyzwaniu! :)z pozdrowieniami

3 komentarze:

Bardzo dziękujemy za każdy komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...